Ubiór Męski

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ pierwotnie była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z naturalnych materiałów. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z biegiem lat stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Kroje wyszczuplone są bestsellerami, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki zróżnicowanym krojom nasi klienci z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.